Pomysł stworzenia tej strony zrodził się w naszych głowach spontanicznie po obejrzeniu filmu o mężczyźnie, który został oskarżony o kradzież w jednym z polskich miast, mimo że w czasie gdy to przestępstwo popełniano przebywał w innym kraju. Mężczyzna ten został aresztowany na podstawie fałszywych oskarżeń, gdyż śledczy nie przesłuchali świadków, którzy mogli potwierdzić jego niewinność. Scenariusz tego filmu powstał w oparciu o autentyczne wydarzenia.

Niedługo potem przeczytaliśmy relację z procesu sądowego przedsiębiorców fałszywie oskarżonych o popełnienie przestępstw gospodarczych. Do sporządzenia aktu oskarżenia przyczynili się nie tylko niekompetentni urzędnicy, ale również żądni sensacji dziennikarze.  Wkrótce zorientowaliśmy się, że fałszywych oskarżeń jest znacznie więcej…

Dlatego postanowiliśmy stworzyć stronę www.falszywieoskarzeni.com, przedstawiającą osoby niesłusznie oskarżone, uwięzione lub posądzone. Jeśli strona ta choć w niewielkim stopniu przyczyni się do przywrócenia im dobrego imienia, ideę tworzenia naszego serwisu będziemy mogli uznać za słuszną i zasadną.