Irena Petryna

Irena Petryna jest dyrektorem Szpitala Pulmonologicznego w Olsztynie. W 2011 r. została oskarżona przez jedną z pracownic o mobbing. Wkrótce do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektorkę.

Przesłuchano ustalonych świadków. Prokuratura nie stwierdziła, by doszło do popełnienia przestępstwa i umorzyła sprawę. Jednak kilka osób zaskarżyło to umorzenie do sądu. Sąd zatem zalecił prokuraturze przeprowadzenie dodatkowych czynności śledczych.

W kwietniu 2012 r. prokuratura jeszcze raz zajęła się tą sprawą. Przesłuchano kolejnych świadków, przeanalizowano również dokumentację  szpitala, która mogłaby wskazywać na naruszenie praw pracowniczych, przeprowadzono konfrontację stron. Jednak śledczy nadal  nie znaleźli podstaw, by postawić dyrektorce zarzuty. W listopadzie 2012 r. prokuratura ponownie sprawę umorzyła.

Dyrektor Irena Petryna nie kryła zadowolenia z ponownego umorzenia śledztwa. Przyznała jednak, że  sprawa ta kosztowała ją wiele nerwów, bowiem podejrzenia o mobbing były dla niej krzywdzące.

Osoba, która pierwsza złożyła doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa nie odeszła z pracy w Szpitalu Pulmonologicznym w Olsztynie.